Begüm + Mert Henna & Wedding Story

Begüm ve Mert

Muhteşem bir kına gecesiyle başladı serüvenimiz Begüm ve Mert ile. Les Ottoman’da kırmızılar içinde bi hint prensesi. Kınalar yakıldı, şarkılar söylendi. En büyük güne gelindi ardından.

Kapılara taşan kalabalıktan içeri girdik. Bembeyaz elbisesi ve en doğal haliyle karşımızdaydı Begüm.Davul sesleri duyulmaya başlamıştı. Taptaze çiçeklerden oluşan kocaman bir kalple indi Mert arabadan. Alkışlar eşliğinde elele çıktılar evden, gül yaprakları arasından.

Four Seasons’a giriş yaptık, herkes odasına çekildi ve hazırlıklar başladı. Saç ve makyajda Jonat’s Couture’ün minimal tarzı harika işler çıkartmıştı ortaya. Begüm’ün güzelliğine güzellik kattılar tam anlamıyla. Mert’i hazırlarlarken gözlerinde ki heyecanı görmemek mümkün değildi. Bembeyaz kapıların önünde başladık Mert’i beklemeye. Elele aşklarını yaşarlarken her anlarını ölümsüzleştirdik. Begüm upuzun kuyruğu ile gelinliğinin içinde tıpkı bir prensese benziyordu. A46’nın organize ettiği kutlamada çini vazoları en sevdiğimiz detaylardı… Konuklar gelmeye başlamış herkes nikah anı için yerlerini almış,sabırsızlanıyorlardı. Pespembe güllerin arasında, merdivenlerin başında belirdiler… Tüm o heyecanlı gözlerin arasında geçip, çiçeklerle bezenmiş taka geldiler. Ve alkışlar eşliğinde sonsuz mutluluğa evet dediler.

Lost On You şarkısıyla ilk danslarını ettiler. Ki şuana kadar gördüğümüz en romantik danslardan biriydi. Göz göze başladı eğlence ve bir anda pist musmutlu insanlarla doldu taştı. Mert mavinin en güzel tonunda bir smokinle devam ederken geceye, Begüm ise elbisesiyle deyim yerindeyse elmas gibi parıldıyordu. Harika pastalarını kesip, kadehlerini kaldırdıktan sonra dans kaldığı yerden devam ediyordu… Bu inanılmaz güne gerip dönüp baktığımızda iyiki ordaymışız, iyiki o inanılmaz düğünü böylesine güzel bi şekilde unutulmaz kılmışız diyoruz.

En mutlu anların şerefine…


Wedding Location ; Shangri-La Bosphorus
Wedding Organization ; A46 Organization
Make-Up&Hair ; Jonat’s Couture
Photo & Film ; ikihayatbirkare
Bridal Dress ; Nedret Taciroğlu